JAK TO VŠECHNO VZNIKLO


     Appaloosa Farm G.H. leží v severních Čechách, v kopcovité krajině, kde se střídají lesy a louky. Nejbližším větším městem je Děčín, vzdálený asi 13 km od vesnice Dolní Habartice, domovem farmy. V této lokalitě je turisticky nejvyhledávanější Národní park Česko-Saské Švýcarsko u hranic s Německem.

    Farma vznikla na základě rodinného hospodářství. Majitelka Gabriela Venclová-Horáčková měla lásku ke koním zakořeněnou hluboko v srdci už od dětství, prvního koně dostala k šestnáctým narozeninám. Byla to klisna plemene Hucul a jménem Linda. Kolik bylo radosti, když jí tato kobylka darovala dvě krásná a zdravá hříbátka! Zvlněné pastviny a zázemí koním vyhovovalo, a tak se v chovu pokračovalo, udála se pouze „malá“ změna: houževnaté Huculy vystřídaly sympatické Appaloosy.
    Současným cílem Appaloosa Farm G.H. je především chov kvalitních moderních Appaloos s výbornými původy, stavbou těla, skvělou povahou a atraktivním zbarvením. Naši hřebci, chovné kobyly i hříbátka jsou především našimi skvělými společníky, nejen, pro volný čas. Naši koně jsou i pravidelně předváděni na westernových závodech a účastní se i mezinárodních výstav.

    Součástí farmy jsou pozemky o rozloze 16 ha, ty jsou používány jako pastviny pro všechny koně, kteří u Nás jsou. Farma nabízí ustájení koní v rodinném prostředí v malém množství, avšak s velkou péčí! K dispozici pro koně i jezdce jsou: boxy zděné 3x6 m, dřevěné 3x3 m, venkovní přístřešky, ele. ohrady, vyhřívané napáječky a v zimních měsících stálým přísunem sena. K výcviku koní je k dispozici kruhová jízdárna s průměrem 14 m a písková jízdárna 28x35 m, obě s osvětlením. Každoročně zde pořádáme různé kurzy a akce nejčastěji spojené především s koňmi.

Všechny co tyto stránky zaujali, se mohou přijet jen tak podívat. Skutečně vás rádi uvidíme.            S pozdravem Gábina                          

                                                                                  

 

 

                                  .

 

 

 

 

 

 

 

 


Pozn.: Veškeré zde uveřejněné fotografie a texty jsou majetkem "Appaloosa farm G.H.".
Jakékoliv další šíření fotografií a obsahu textů z těchto stránek bez souhlasu autora je zakázáno!
Děkujeme za pochopení.